Polecane gazety i czasopisma dla nastolatek

czasopisma dla nastolatek

Młodość to niełatwy okres w życiu każdego człowieka. Potrzebne są w tym czasie porady i wskazówki odnośnie nastoletnich spraw. To właśnie dostarczają pisma młodzieżowe. Takie pisma zarazem bawią, jak i uczą. Dostarczają wiedzy odnośnie ciała, jak i funkcjonowania osób w młodym wieku. Bywa, że gazety dla nastolatków informują ich o twórczości i losach ich ulubionych gwiazd.

Czasem gazety młodzieżowe są dedykowane obu płciom, czasem tylko jednej płci. Kiedyś wśród nastolatek królowały takie pisma jak "Bravo" czy "Popcorn". Teraz jednak o życiu gwiazd młodzież dowiaduje się z portali internetowych czy aplikacji. Jakie są polecane gazety i czasopisma dla nastolatek obecnie? Przekonajmy się, jakie wartościowe czasopisma znaleźć można na polskim rynku.

Jakie są najpopularniejsze czasopisma dla nastolatek w Polsce?

"Victor Junior" i "Victor"

Te gazety powinny się znaleźć na półce każdej nastolatki. W "Victorach" zawsze poruszany jest jakiś temat numeru, istotny dla każdej osoby w nastoletnim wieku. Nastolatki mogą zadawać na łamach tych pism pytania na temat dojrzewania, które je nurtują. Każda nastolatka znajdzie tutaj coś dla siebie. Jest tu coś o różnych zawodach, jakie można w przyszłości wykonywać. Jest też segment poświęcony testom ósmoklasisty czy lekturom szkolnym "Victor Junior" odpowiedni jest dla młodszych nastolatków, "Victor" dla tych nieco starszych. To bardzo wartościowe czasopisma, które bez nudy podają ważne informacje. 

"Cogito"

To pismo podobne do "Victora", z tym, że przeznaczone dla młodzieży ze szkół średnich. "Cogito" pozwala rozwijać swoje zainteresowania, a także przygotowywać się intensywnie do matury. Przyda się ono każdej nastolatce.